Firestone High School | ||||
2003 Bill Dies Memorial Tournament | ||||
Southeast - 101.50 Points | ||||
January 17 - 18, 2003 | ||||
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Photos] |
103 Matt Hogue Record: 10- 6 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Greg Hilbert | Revere | M-Dec 8-0 |
Won | Mike Schmidt | Medina | Fall 1:11 |
Won | Jake Bennett | Medina Highland | Fall 4:11 |
Lost | Keith Moulin | West Branch | Fall 2:55 |
112 Jacob Bartley Record: 15- 2 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Andrew Porter | Firestone | T-Fall 17-1 |
Won | Christian Hoffer | Hoban | Fall 1:04 |
Won | Matt Spellacy | Brunswick | Fall 1:32 |
Lost | Ryan Smith | Olmsted Falls | Dec 9-2 |
Won | Eric Morrow | West Branch | M-Dec 14-1 |
Won | Dave Manoogian | Green | Dec 4-3 |
119 Jonathan Braham Record: 1- 4 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Chris Kriebel | Hoban | Fall 1:10 |
Won | Jordan Heflin | Northwest | Fall 4:41 |
Lost | Matt Stonejovic | Green | Fall 2:31 |
125 Steve Sapp Record: 2- 2 |
Result | Opponent | School | How |
Won | Donovan Wood | Springfield | Dec 10-8 |
Lost | Greg Roberts | Brunswick | T-Fall 26-8 |
Won | Tim Hozalski | Firelands | M-Dec 16-9 |
Lost | Adam Graban | Hubbard | T-Fall 17-2 |
130 Billy Kemble Record: 17- 1 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Matthew Wheeland | Norton | Fall :27 |
Won | Sean Spellacy | Brunswick | Dec 5-1 |
Won | Josh Prochnow | Crestwood | T-Fall 18-2 |
Lost | Rush Williams | Olmsted Falls | Dec 5-0 |
Won | Brett Young | Medina Highland | Dec 9-4 |
Won | Bryan Mathews | Garfield Hts | Dec 7-3 |
135 Dave Senty Record: 5- 9 |
Result | Opponent | School | How |
Won | Allen Lambes | Kenmore | Dec 7-4 |
Lost | Frank Zebari | Revere | Dec 10-5 |
Lost | Stephen Moran | Firelands | Dec 7-5 |
140 Kurt Henry Record: 10- 3 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Alex Patnode | Anthony Wayne | Dec 10-6 |
Won | Kasey Gottardi | West Branch | T-Fall 15-0 |
Won | Robbie Sullivan | Hubbard | Fall 2:22 |
Won | T.J. Ammond | Northwest | Fall 1:45 |
Lost | Alex Patnode | Anthony Wayne | Dec 6-4 |
145 Clint Marsh Record: 6- 6 |
Result | Opponent | School | How |
Won | Shawn Steiner | Kenmore | Dec 11-4 |
Lost | Levi Bardo | West Branch | Fall 1:05 |
Won | Chris Spear | Hubbard | Fall 3:54 |
Lost | Andy Henley | Springfield | Fall 2:48 |
152 Jacob Strange Record: 0- 4 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Evan Mace | Tallmadge | Fall 1:06 |
Lost | Brent Collier | Medina Highland | Fall :34 |
160 Danny Clegg Record: 1- 4 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Luke Bardo | West Branch | Fall 1:18 |
Won | John Hartley | Mogadore | Fall :30 |
Lost | Nate Kennedy | Manchester | M-Dec 8-0 |
171 Joe Knopick Record: 8- 6 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Joe Horton | Hubbard | T-Fall 17-1 |
Won | Brian O'Toole | Brecksville | Fall :11 |
Lost | Curtis Miller | Medina Highland | Dec 10-7 |
189 Chad Tooley Record: 9- 6 |
Result | Opponent | School | How |
Won | Mark Thomas | Anthony Wayne | Fall 1:16 |
Lost | Leo Saniuk | Copley | Fall 1:04 |
Lost | Greg Roche | Medina | M-Dec 13-3 |
215 Brad Lanham Record: 9- 3 6th Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Kelly Alger | Crestwood | Fall :21 |
Won | Leo Spagnolda | Olmsted Falls | M-Dec 12-2 |
Lost | Ray Kent | Green | Dec 4-3 |
Won | Zaid Khatib | Revere | Fall 1:34 |
Won | Bob Young | Coventry | Fall 2:59 |
Lost | Nick Aliff | Jefferson Area | Fall 1:24 |
Lost | Tim Kusmirek | Brecksville | Dec 7-2 |
275 Ricky Passmore Record: 1- 6 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Nick Marino | Hoban | Fall 1:30 |
Won | Joe Mudra | Revere | Fall 4:48 |
Lost | Brian Williams | Mogadore | Fall 1:55 |
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Photos] |
Tourney Contact Ken Dies 00000 e-mail: ken@dieselectric.com |
Publisher Preferred Educational Software 9585 Woodgate Lane Byron IL 61010 Phone: (888) 959-2016 e-mail: cotterk@pes-sports.com
|