Firestone High School | ||||
2003 Bill Dies Memorial Tournament | ||||
Garfield Hts - 207.00 Points | ||||
January 17 - 18, 2003 | ||||
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Photos] |
103 Brad Bugara Record: 20- 4 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Willie Tullis | Buchtel | Fall :35 |
Won | Bryan Benedict | Canfield | Fall 4:48 |
Won | Jon Simms | Olmsted Falls | Dec 4-0 |
Lost | Shane Marthey | Tuslaw | Dec 4-2 |
Won | Greg Hilbert | Revere | Dec 6-2 |
Won | Travis Stroh | Northwest | Dec 9-2 |
112 Tim Peskar Record: 10- 6 |
Result | Opponent | School | How |
Won | Drew Kapper | Northwest | M-Dec 11-0 |
Lost | Ryan Smith | Olmsted Falls | Fall 1:17 |
Won | Andrew Porter | Firestone | M-Dec 12-1 |
Lost | Steve DeMaiolo | Canfield | Dec 5-4 |
119 Joe Wornoff Record: 17- 4 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Dale Laird | Norton | Fall 1:07 |
Won | Sam Speck | Manchester | T-Fall 20-4 |
Won | Josh Hahn | Coventry | Def |
Won | Dan Mosher | Mogadore | M-Dec 15-4 |
Lost | Jordan LaFollette | Springfield | Dec 4-3 |
125 Mark Bugara Record: 16- 4 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Tim Hozalski | Firelands | Fall 1:22 |
Won | Justin Strauss | Chippewa | Fall 0:33 |
Won | Andrew Delamatre | Firestone | Fall 3:43 |
Won | Jake Hertzfeld | Anthony Wayne | Dec 7-5 |
Won | Greg Roberts | Brunswick | Dec 8-2 |
130 Bryan Mathews Record: 15- 4 4th Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Jordan Yaros | Coventry | Dec 7-3 |
Won | Kyle Esterle | West Branch | M-Dec 17-8 |
Lost | Klynt Maston | Canfield | Dec 11-5 |
Won | Justin Snyder | Chippewa | Dec 6-3 |
Lost | Billy Kemble | Southeast | Dec 7-3 |
135 Tom Trusnik Record: 9- 8 |
Result | Opponent | School | How |
Won | David Bodner | Coventry | Dec 5-4 |
Lost | Danny Howard | Northwest | Dec 3-0 |
Won | Jeff Tingler | Garrettsville | Fall 1:39 |
Won | Stephen Moran | Firelands | Fall 2:28 |
Lost | Jon Stoffer | Olmsted Falls | Dec 9-4 |
140 Marcus Effner Record: 17- 4 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Robbie Sullivan | Hubbard | Fall 1:05 |
Won | Jim Terranova | Hoban | Fall 5:20 |
Won | Alex Patnode | Anthony Wayne | Dec 8-3 |
Won | Steve Janas | Chippewa | M-Dec 13-5 |
Won | Nate Eicher | Tuslaw | Dec 2-1 |
145 Justin Berdysz Record: 12- 9 6th Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Eric McKinney | Firelands | Fall 4:30 |
Won | Andy Henley | Springfield | Dec 4-1 |
Lost | Levi Bardo | West Branch | Dec 9-8 |
Won | Steve Pitts | Canfield | Dec 5-3 |
Won | Eric Martin | Tuslaw | Dec 10-7 |
Lost | Thomas Smith | Chippewa | M-Dec 12-4 |
Lost | Andy Henley | Springfield | Dec 7-3 |
152 Rich Mahoney Record: 1- 3 |
Result | Opponent | School | How |
Won | Bill Schindel | Hoban | Fall 4:48 |
Lost | Steve Eicher | Tuslaw | Dec 3-1 |
Lost | Steve Burton | Chippewa | Fall :58 |
160 JT Miller Record: 16- 4 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Ed LoBuglio | Medina | Fall 4:56 |
Won | Erik Rausch | Brecksville | Dec 3-0 |
Won | Luke Majestic | Medina Highland | Dec 7-6 |
Lost | Chad Beck | Green | Dec 5-3 |
Won | Bruce Brinkman | Chippewa | Dec 11-6 |
Won | Michael Joseph | Norton | Dec 6-1 |
171 Ed Pokorny Record: 11- 6 |
Result | Opponent | School | How |
Won | Desmond Speller | Buchtel | Fall 2:59 |
Lost | Geoff Stokes | Norton | Dec OT 6-4 |
Won | Robbie Bresson | Canfield | Fall 4:23 |
Won | Jeff Moores | Jefferson Area | Fall :23 |
Lost | Aaron Griffin | Northwest | Dec 12-9 |
189 Justin Dobies Record: 19- 2 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Zach Allen | Tuslaw | T-Fall 24-9 |
Won | JJ Boyer | Brunswick | M-Dec 17-7 |
Won | Scott Weber | Northwest | Fall 3:55 |
Won | Jarek Esarco | Canfield | Dec 5-1 |
Won | Leo Saniuk | Copley | Dec 10-4 |
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Photos] |
Tourney Contact Ken Dies 00000 e-mail: ken@dieselectric.com |
Publisher Preferred Educational Software 9585 Woodgate Lane Byron IL 61010 Phone: (888) 959-2016 e-mail: cotterk@pes-sports.com
|